Raków zwycięża w Poznaniu

22 September 2018 21:45 w Aktualności

W spotkaniu 11.Kolejki Fortuna 1.Ligi- lider tabeli – częstochowski Raków wygrał na wyjeździe z Wartą Poznań, 2:0. Gole dla drużyny prowadzonej przez Marka Papszuna zdobyli tuż przed przerwą – Sebastian Musiolik oraz w 53.minucie – Andrzej Niewulis. Gospodarze kończyli to spotkanie w dziewięcioosobowym składzie.

Od samego początku sobotniego meczu, drużyna Rakowa przejęła inicjatywę i bardzo często gościła pod bramką…byłego zawodnika Rakowa – Tomasza Laskowskiego. Niestety, ale w 41.minucie po niefortunnym upadku na murawę poznańskiego stadionu- Igor Sapała doznał bardzo groźnej kontuzji.

Według wstępnych diagnoz lekarz- pomocnik Rakowa złamał kość przedramienia z przemieszczeniem i Jego absencja potrwa kilka tygodni. Gdy wydawało się, że pierwsza część spotkania zakończy się bezbramkowym remisem, tuż przed przerwą z lewej strony boiska w pole karne dośrodkował Patryk Kun, a Sebastian Musiolik zdobył gola uderzeniem głową.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Nadal na boisku rządzili i dzielili częstochowianie, co udokumentowali drugim golem. W 53.minucie, Tomasz Laskowski po raz drugi w tym meczu musiał wyciągać piłkę z siatki, kiedy Andrzej Niewulis z bliskiej odległości pokonał bramkarza gospodarzy.

Gospodarze nie dotrwali do zakończenia meczu w pełnym składzie. Najpierw w 75.minucie z boiska musiał zejść Michał Grobelny, a 180 sekund później Jego śladami podążył Jakub Kiełb. Obaj zawodnicy Warty otrzymali drugie żółte kartki.

Drużyna Rakowa Czxęstochowa tym samym zasłużenie pokonała na wyjeździe poznańską Wartę, 2:0 i zespół spod Jasnej Góry z 24.punktami nadal dzierży pierwsze miejsce w tabeli Fortuna 1.Ligi. Kolejne ligowe spotkanie Raków rozegra w sobotę, 29 września br. O godzinie 20:00 przed własną publicznością zmierzy się z Bytovią Bytów. 22 września 2018, 12:45 – Poznań (Stadion KS Warta Poznań) :

KS Warta Poznań – RKS Raków Częstochowa 0:2, (0:1),

Bramki:
0:1 : Musiolik 45′
0:2 : Niewulis 53′

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec). Onsorge 33 ‘ (faul), J.Kiełb 37′, Zulciak 51′ (faul), Grobelny 55′ (faul) – Lewicki 71′ (niesportowe zachowanie). Czerwone kartki : Grobelny 75′ (za drugą żółtą), J.Kiełb 78′ ( za drugą żółtą).

Widzów : 1066.

KS Warta Poznań : 33. Tomasz Laskowski – 13. Grzegorz Szymusik, 17. Artur Marciniak, 4. Wojciech Onsorge, 14. Radosław Jasiński (kpt), 6. Krystian Sanocki (55′ 19. Krzysztof Biegański), 20. Adrian Cierpka, 7. Michał Grobelny, 8. Niklas Zulciak (55′ 11. Paweł Piceluk), 3. Jakub Kiełb, 9. Łukasz Spławski (79′ 18. Bartosz Kalupa).

Rezerwowi: 1.Adrian Lis – 22.Robert Janicki, 23.Wojciech Fadecki, 24.Mateusz Wypych.

Trener: Petr Němec

RKS Raków Częstochowa : 1. Michał Gliwa – 28. Arkadiusz Kasperkiewicz, 6. Andrzej Niewulis (kpt), 26. Łukasz Góra, 13. Piotr Malinowski (72′ 14. Kamil Kościelny), 16. Igor Sapała (41′ 32. Szymon Lewicki), 17. Petr Schwarz, 30. Miłosz Szczepański (83′ 8. Adam Radwański), 19. Marcin Listkowski, 23. Patryk Kun, 96. Sebastian Musiolik.

Rezerwowi: 29.Jakub Szumski – 11.Dariusz Formella, 25.Karol Mondek, 27.Daniel Bartl.

Trener: Marek Papszun

Autor: P. Pindor