Relacja ze spotkania z Senatorem Arturem Warzochą

6 September 2018 15:06 w Aktualności

W dniu wczorajszym w siedzibie Solidarności odbyło się spotkanie otwarte z Senatorem Arturem Warzochą. Tematem oczywiście była budowa stadionu dla Rakowa oraz możliwość pozyskania środków na ten cel. Początkowo głos zabrał Senator dziękując za zaproszenie i przedstawiając temat z własnego punktu widzenia. Mimo iż termin przedwyborczy obyło się bez agitacji, a udało się skupić na konkretach. Senator w późniejszej części udzielił odpowiedzi na kilka nurtujących nas pytań.

Po pierwsze co się dzieje z już wywalczonym we wcześniejszym konkursie Ministerstwa 1,8 mln zł. Otóż mimo doniesień z miasta o zakorkowaniu tematu po stronie rządowej, umowa już została przesłana do Częstochowy i to od naszych urzędników zależy teraz kiedy rozpoczną się prace związane z wydatkowaniem tych pieniędzy. Środki te mają być spożytkowane na przebudowę boiska treningowego.

Po drugie skąd wziąć pieniądze na budowę stadionu. Wg wyliczeń Senatora wykonanie projektu przebudowy zgłoszonego przez Raków opiewa na 35 mln zł. Senator słusznie zauważył, że to nie miasto, a klub przygotował ten projekt za swoje pieniądze, nie będąc właścicielem obiektu, co wskazuje na ogromną determinację działaczy Rakowa. Większość środków na ten cel jest możliwa do zdobycia z Ministerstwa Sportu w ramach ogłoszonych konkursów. Aby tak się jednak stało miasto musi przygotować na odpowiednim poziomie wniosek i lobbować aby to właśnie nasz projekt został wybrany. W tym roku jeden taki wniosek był złożony jednak przepadł ze względu na brak zainteresowania tematem władz Częstochowy. Senator zapewnił, że jest możliwość uzyskania tych środków w kolejnych konkursach i że on będzie robił wszystko aby te fundusze uzyskać. Tutaj padło, być może niewygodne pytanie, czy stanie się tak również gdyby to jednak obecny Prezydent został wybrany na kolejną kadencję. Odpowiedź była jednoznaczna – TAK. Trzymamy za słowo!

Reasumując, pozyskanie funduszy na stadion jest możliwe i to szybko. Trzeba tylko dobrej woli więcej niż jednej opcji politycznej…

P.S.
W dniu dzisiejszym przyjedzie do Częstochowy Minister Sportu Witold Bańka – konferencja z jego udziałem ma się odbyć na stadionie Rakowa.