Transferowa karuzela trwa – czyli co nowego w Rakowie

2 July 2018 20:33 w Aktualności

Przerwa pomiędzy sezonami to ciężki czas dla naszego sztabu. Transferowa karuzela choć wciąż trwa to już sprawiła, iż losy dwudziestu dwóch zawodników zostały rozstrzygnięte.

Kontrakty przedłużono odpowiednio z: Łukasz Góra, Adam Czerkas, Adam Mesjasz, Igor Sapała, Karol Mondek oraz Lukas Duriska. Sztab szkoleniowy z trenerem Markiem Papszunem widzi tych zawodników w swoim składzie i daje im szansę na dalszą grę w naszej drużynie.

Z drużyny Lecha Poznań do Rakowa na zasadzie transferu definytywnego trafił Dariusz Formela który barwy częstochowian reprezentował już w meczach rundy wiosennej Nice I ligi sezonu 2017/2018.

Z nowych zawodników, którzy dołączyli do naszego zespołu umowy parafowało już sześciu zawodników. Wśród nich znaleźli się Patryk Kun (pomocnik, Arka Gdynia), Daniel Bartl (pomocnik, Slovan Liberec), Arkadiusz Kasperkiewicz (obrońca, Górnik Łęczna), Sebastian Musiolik (napastnik, ROW 1964 Rybnik), Petr Schwarz (pomocnik, FC Hradec Kralove), Maciej Domański (pomocnik, Puszcza Niepołomice).

W tym miejscu wartym odnotowania jest też fakt, iż po długiej przerwie spowodowanej kontuzją do składu Rakowa powraca rewelacyjny obrońca Tomas Petrasek. Mamy nadzieję, iż powyżsi zawodnicy zgrają się szybko z pozostałymi zawodnikami i włączą się do walki o pierwszą jedenastkę, co spowoduje pozytywny ból głowy u trenera Marka Papszuna.

W przerwie pomiędzy sezonami drużynę z Limanowskiego 83 opuścili odpowiednio: Mateusz Kos, Mateusz Lis (Wisła Kraków), Jose Embalo, Przemysław Oziębała, Krystian Wójcik (Górnik Łęczna), Hubert Tomalski (Puszcza Niepołomice), Przemysław Mizgała, Filip Wichman, Jakub Łabojko (Śląsk Wrocław), Artiom Rachmanow.

Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za reprezentowanie naszych barw oraz życzymy wielu sukcesów w dalszej karierze.

Jak wszyscy widzimy w naszych szeregach zaszło już sporo zmian lecz zapewne nie są to ostatnie transfery w tym okienku. O wszystkich pozostałych będziemy starali się informować na bieżąco.