Rozmowa z Tomasem Petraskiem

29 June 2018 16:37 w Aktualności, Wywiady

Zachęcamy do przeczytania krótkiego wywiadu jaki udzielił Tomas Petrasek naszemu redakcyjnemu koledze.

Kapelan:Tomas, na początku naszej rozmowy chciałbym abyś opowiedział jak na ten moment wygląda stan Twojego zdrowia. Wiem jak bardzo byłeś zdeterminowany żeby wrócić do treningów z piłką, jak spędziłeś ten czas przez który nie mogłeś pomóc kolegom na boisku?

Tomas Petrasek:Na ten moment trenuję na obozie z drużyną, mam specjalne treningi indywidualne ale wchodzę już też na treningi taktyczne z drużyną. Już 2 miesiące jestem w treningu funkcjonalnym i cardio, także moja kondycja nie wygląda źle. Długo nie wiedzieliśmy co tak naprawdę się dzieje, teraz na szczęście już wiemy, przede wszystkim co robić żeby moje problemy nie powróciły, dziękuje za to przede wszystkim prof. Fickowi z Galenu, bez niego wyleczenie tej kontuzji nie byłoby możliwe.

K:Jak oceniasz swój dotychczasowy pobyt w Rakowie? Jesteś zadowolony ze swojej gry, ilości zdobytych bramek i innych statystyk?

T.P:Wiadomo, że zawsze może być lepiej ale na pewno nie żałuję tego, że jestem w Rakowie, są to już dwa lata, jest to najlepszy okres mojej kariery i mam nadzieję, że to co najlepsze z Rakowem jeszcze przede mną.

K:Dość szybko zyskałeś sympatię fanów Czerwono-Niebieskich, miały na to wpływ zarówno Twój styl gry jak i duża jak na obrońcę liczba zdobytych bramek. Spodziewałeś się tego przychodząc tutaj?

T.P:Przez całą moją przygodę z piłką strzelałem dużo bramek, mam do tego odpowiednie parametry, byłem pewien, że tak będzie i w Rakowie. Przede wszystkim jest tutaj dobra drużyna, to jest bardzo ważne, bez tego teamu na pewno nie udało by się tego osiągnąć. Za sympatię kibiców serdecznie dziękuje i szanuje to bardzo! Kosztowało to dużo pracy i zaangażowania, natomiast cały czas jestem tym samym człowiekiem, to też dla mnie bardzo ważne.


K:Myślałeś kiedyś aby poprosić trenera Papszuna o pozycję napastnika w Rakowie :) ? Mógłbyś pokusić się o koronę króla strzelców.

T.P:Każdy wie, że są fazy gry kiedy wchodzę na tą właśnie pozycję, jest to wpisane w nasz styl gry przy stałych fragmentach natomiast od zawsze byłem głównie obrońcą i nie polecam nikomu wtrącać się do pracy naszego trenera, mogłoby się to źle skończyć.

K:Czy są jakieś mecze które do tej pory szczególnie utkwiły Ci w pamięci? Pytam zarówno o wydarzenia boiskowe jak i atmosferę na trybunach.

T.P:Na pewno mecz w Bełchatowie, bez dwóch zdań. Poza tym świetny mecz z Odrą na L83 i wygrana na Polonii Bytom która dała nam mistrzostwo ligi. Najbardziej żałuję przegranej w Chorzowie bo z tą drużyną nie dało się przegrać no ale taka jest niestety piłka.


K:Podczas Twojego pobytu w naszym klubie przewinęło się już kilkunastu piłkarzy, czy z którymś z tych już nieobecnych w Rakowie grało Ci się na boisku wyjątkowo dobrze?

T.P:Każdego zawodnika w koszulce Rakowa z którym grałem szanowałem bardzo i nie zapominam o żadnym z nich.

K:Dwa słowa o sprawach pozaboiskowych. Jak mieszka Ci się w Częstochowie? Masz jakieś ulubione miejsca gdzie spędzasz wolny czas? Bo na kawę i obiad z Durim w Galerii Jurajskiej zapewne masz zawsze zarezerwowany czas.

T.P:Tak, nasze krzesełka są już w Costa Coffee zarezerwowane i nie musimy już nawet mówić co chcemy zamówić :) , natomiast Duri jest już po ślubie i przez to nie ma też już tyle czasu dla mnie :) .

K:Dzięki za wywiad. Mam nadzieję, że kontuzje będą Cię omijać i będziesz w pełni mógł cieszyć się z gry w Rakowie za co trzymam kciuki zarówno ja jak i zapewne większość kibiców Rakowa.

T.P:Dzięki, też wierzę w to że ten najtrudniejszy czas jest już za mną. Dziękuje kibcom, szczególnie tym z łuku, którzy są zawsze tam gdzie gra RKS i zawsze nas wspierają!


Na zakończenie wywiadu ankieta na którą naszemu redakcyjnemu koledze odpowiedział Tomas:

*NAJLEPSZY PIŁKARZ Z KTÓRYM GRAŁEM:Miroslav Podrazský, Piotr Malinowski

*NAJLEPSZY PIŁKARZ PRZECIWKO KTÓREMU GRAŁEM:David Lafata

*NAJLEPSZY OBECNIE PIŁKARZ RAKOWA:Adam Czerkas

*STADION KTÓRY ZROBIŁ NA TOBIE NAJWIĘKSZE WRAŻENIE:Jako kibic San Siro, jako zawodnik stadion Slavie Praha

*MIEJSCE NA ŚWIECIE KTÓRE CHCIAŁBYM ZWIEDZIĆ:Las Vegas

*ULUBIONY FILM: Gladiator, Rocky Balboa

*PSEUDONIM Z SZATNI:Peti, Hightower, Guliwer czeski

*PIOSENKA KTÓRA NAJBARDZIEJ MOTYWUJE MNIE PRZED MECZEM: Soundrack Rockiego

*NAJWIĘKSZY MODNIŚ:Lukas Duriska

*NAJWIĘKSZY ŻARTOWNIŚ:Adam Czerkas

*AWANS DO EKSTRAKLASY W SEZONIE 18/19 UZYSKAJĄ: Raków i GKS Katowice

*FINAŁ LIGI MISTRZÓW Z RAKOWEM CZY FINAŁ MISTRZOSTW ŚWIATA Z REPREZENTACJĄ CZECH: Jestem patriota także reprezentacja zawsze najwyżej

*ZA 10 LAT BĘDĘ: Pilkarzem

*NAJLEPSZY CYTAT Z SZATNI: Dziękuje panowie, gratuluje k…. wygranej i k…. dobrego meczu. To się słucha najlepej.

*PO TRENINGU NAJBARDZIEJ LUBIĘ: Pojechać do domu zadowolony z dobrze wykonanej roboty, coś dobrego zjeść i iść na spacer z moim Bulldokem

*Z RAKOWEM CHCIAŁBYM OSIĄGNĄĆ: Awans do Ekstraklasy