Z kim za rok?

5 June 2018 15:32 w Aktualności

Jak zawsze po zakończeniu sezonu w Polsce zaczyna się loteria pod tytułem z kim zagramy od nowego sezonu. Wydarzenia boiskowe wprawdzie wskazały już swoje rozstrzygnięcia jednak do póki trwa praca komisji licencyjnych niczego nie można być pewnym.

Dzisiaj zajmiemy się jednak tym co rozstrzygnęło się na boisku. Tak więc nowe ekipy na zapleczu ekstraklasy to:

- Bruk- Bet Termalica Nieciecza – spadkowicz z Ekstraklasy, dla nas mniej więcej tak atrakcyjny jak jakieś X lat temu np. Nielba Wągrowiec

- Sandecja Nowy Sącz – kolejny spadkowicz, ale tu już zdecydowanie ciekawiej. Zapowiada się fajny, klimatyczny wyjazd oby do Nowego Sącza, a nie do Mielca czy Niecieczy gdzie Sandecja ostatnio grywała

Teraz Ci co na fali, czyli beniaminkowie. Tutaj jedna ogólna uwaga. Cała czwórka mająca szanse na Nice 1 Ligę to… beniaminkowie którzy rok temu kopali się po kostkach w regionalnych 3 ligach. Wynik zadziwiający, a jednak prawdziwy. Gratulacje!

- GKS Jastrzębie – kiedyś z racji częstych bliskich kontaktów spora kosa, obecnie ciśnienia zbytniego nie ma jednak na pewno wyjazd pod czeską granicę zapowiada się bardzo ciekawie.

- ŁKS Łódź – no i na to czekaliśmy! Zapowiada się prawdziwie hitowy pojedynek zarówno na wyjeździe jak i przy L83 dużych grup kibiców obydwu ekip na pewno nie zabraknie (o ile PZPN, policja, wojewoda czy też ktoś inny mądrzejszy nie dostanie wcześniej sraczki i będzie próbował zepsuć piłkarskie święto zakazem…)

- Warta Poznań – byliśmy, widzieliśmy, pojedziemy jeszcze raz i zobaczymy co się zmieniło ;) zdecydowanie bardziej chcielibyśmy w końcu wybrać się na inny stadion w Poznaniu ;)

- Garbarnia Kraków – zagra baraż z Pogonią Siedlce – wpływu na wynik nie mamy żadnego, ale lubimy nowości więc awansu życzymy drużynie która kiedyś świętowała Mistrzostwo Polski.