Ostatni akcent sezonu przy Limanowskiego

2 June 2018 17:01 w Aktualności

W najbliższą niedzielę, 3 czerwca br. zespoły z Nice 1.Ligi zakończą sezon 2017/2018. W Częstochowie- Raków zmierzy się z Pogonią Siedlce w ramach 34.Kolejki spotkań o mistrzostwo Nice 1.Ligi. Początek meczu o godzinie 12:45.

W rozgrywkach na zapleczu Lotto Ekstraklasy już prawie wszystko jasne. W minionym tygodniu rozstrzygnęła się kwestia awansów – promocję do Lotto Ekstraklasy uzyskały : Miedź Legnica oraz sosnowieckie Zagłębie. Natomiast pierwszą ligę na ten moment opuszczają : Ruch Chorzów oraz Olimpia Grudziądz.

O utrzymanie walczą w tej chwili trzy zespoły: Pogoń Siedlce, Stomil Olsztyn oraz Górnik Łęczna. W najlepszej sytuacji znajduje się zespół z Siedlec, który zajmuje 14. miejsce mając na swoim koncie 37 “oczek”, ale siedlczanie czują na swoich plecach oddech dwóch zespołów, które są tuż za nimi : Stomilem Olsztyn (punkt mniej), oraz Górnikiem Łęczna ( dwa oczka mniej).

W najbliższą niedzielę drużyna pod wodzą Dariusza Banasika będzie chciała wygrać w Częstochowie wszelkimi możliwymi sposobami aby nie oglądając się na innych na spokojnie zachować pierwszoligowy byt.

Jednak częstochowianie liczą na to, że pokrzyżują plany siedlczan i na zakończenie jakże udanego sezonu, gospodarze zakończą rozgrywki zwycięstwem.

Arbitrem głównym będzie Mariusz Złotek ze Stalowej Woli.

Kadra MKP Pogoni Siedlce na rundę wiosenną sezonu 2017/2018 :

Bramkarze: Przemysław Frąckowiak (94), Rafał Misztal (84, kapitan drużyny), Dawid Gargasz (97).

Obrońcy: Zygmunt Ian Gordon (93, Szkocja/Polska), Jarosław Ratajczak (91), Daniel Chyła (88), Mateusz Żytko (82), Paweł Łydkowski (99), Przemysław Rodak (84), Maciej Wichtowski (91), Arkadiusz Czarnecki (87), Jakub Szrek (97), Meik Adalbert Karwot (93, Niemcy).

Pomocnicy: Paweł Garyga (91), Grzegorz Tomasiewicz (96), Michał Bajdur (94), Andrzej Rybski (85), Piotr Mroziński (82), Damian Świerblewski (84), Dominik Kun (93), Dawid Polkowski (98), Przemysław Płacheta (98), Dominik Barciak (99).

Napastnicy: Dariusz Zjawiński (86), Adrian Paluchowski (87).

Przybyli:
Dawid Gargasz – KS Soła Oświęcim
Zygmunt Ian Gordon – BKS Jagiellonia Białystok
Meik Adalbert Karwot – KS Górnik Zabrze
Przemysław Płacheta – SG Sonnenhof Grossapah
Andrzej Rybski – MKS Chojniczanka Chojnice

Sztab szkoleniowy :
Trener: Dariusz Banasik
II Trener/Analityk : Artur Węska
Trener bramkarzy : Andrzej Olszewski
Kierownik drużyny : Krzysztof Pawlusiewicz
Masażysta: Przemysław Gontarz
Lekarz: Adam Końca
Fizjoterapeuta : Jakub Jastrzębski

Autor: P. Pindor