Spotkanie z płk. Bronisławem Maciaszczykiem

17 May 2018 21:10 w Aktualności

Na początku rundy wiosennej Częstochowę odwiedził pułkownik Bronisław Maciaszczyk – kawaler orderu Virtuti Militari, Powstaniec Warszawski. Chciał wtedy obejrzeć mecz Rakowa z Odrą, jednak pogoda popsuła plany. Tamten mecz odwołano, tym bardziej, miło nam poinformować iż pułkownik nie dał za wygraną i wybiera się na sobotni mecz z Olimpią Grudziądz!

Korzystając z obecności tak znakomitego gościa chcielibyśmy również wszystkich Was zaprosić na spotkanie na którym “Józef” (przydomek używany podczas powstania) opowie zgromadzonym o swoich przeżyciach. Warto skorzystać z tak wspaniałej okazji by poznać historię widzianą oczami uczestnika Powstania. Niestety takich okazji będzie z wiadomych względów coraz mniej, dlatego liczymy na liczną obecność kibiców Rakowa.

Taka lekcja historii możne nam się już nigdy nie powtórzyć.


Spotkanie z pułkownikiem Bronisławem Maciaszczykiem rozpocznie się o godzinie 16:30 w Świetlicy Florianum przy parafii p.w. Św. Floriana Męczennika przy ulicy Limanowskiego 120. Kościół ten znajduje się na przeciwko głównego wejścia na stadion Rakowa.Oczywiście później bez wyjątku wszyscy meldujemy się na stadionie!

Poniżej link do opisu sylwetki płk. Maciaszczyka jaki można znaleźć na stronach Muzeum Powstania Warszawskiego.

LINK

Foto: www.1944.pl