Zwycięstwo Rakowa, Ruch żegna się z pierwszą ligą

10 May 2018 21:32 w Aktualności

W środę 9 maja Częstochowski Raków podejmował na swoim terenie drużynę Ruchu Chorzów. Chorzowianie, aby utrzymać szansę na pozostanie w Nice 1 lidze musieli ten pojedynek wygrać.

Częstochowianie jednak wiedzieli czym dla ich kibiców jest pojedynek z Niebieskimi, dlatego również do tego pojedynku przystępowali niesamowicie zmobilizowani.
Ledwo się mecz rozpoczął, a podopieczni Marka Papszuna otworzyli wynik tego pojedynku. Stało się to po zamieszaniu w polu karnym Bankova które na bramkę zamienił Artem Rakhmanov. Czerwono – Niebiescy po wyjściu na prowadzenie nie zamierzali odpuszczać. Co rusz pod bramką zawodników Dariusza Fornalaka tworzone były groźne akcje. Jedna z akcji, konkretnie ta przeprowadzona w 21 minucie gry zakończyła się potężnym uderzeniem Jose Embalo i podwyższeniem rezultatu na 2:0. Popularny Józek dał częstochowskim kibicom wiele powodów do radości w tym spotkaniu, jednak na pochwały zasługuje cały zespół Dumy Częstochowy. Gra toczyła się dalej, a Raków wciąż dominował. Pierwsza połowa gry zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem miejscowych.

W drugiej części pojedynku kibice zgromadzeni na L83 byli świadkami tylko jednego celnego trafienia. Pomimo tego, iż całe spotkanie w każdym jego fragmencie zdominowane było przez Raków to do siatki Mateusza Lisa trafił Mateusz Hołownia. Warta odnotowania w tej połowie była jeszcze dwójkowa akcja Embalo – Formella, jednak uderzenie tego drugiego wylądowało na poprzeczce bramki niebieskich.

Po końcowym gwizdku sędziego Tomasza Marciniaka jedno było pewne. Czerwono – Niebiescy dopisali do swojego dorobku kolejne 3 oczka i dalej pozostają w walce o jak najwyższą lokatę w tym sezonie. Ruch natomiast przy akompaniamencie piosenek wykonywanych przez naszych kibiców żegna się z grą na pierwszoligowych boiskach przynajmniej na rok, choć wszyscy wierzymy że na dłużej.

Raków Częstochowa – Ruch Chorzów
Wynik 2:1

Bramki:
1:0 Rakhmanov 5’
2:0 Embalo 21’
2:1 Hołownia 76’

Kartki:
Góra (Raków)

Raków Częstochowa:
Lis – Rakhmanov, Niewulis, Figiel, Embalo (76’ Czerkas), Formella (66’ Tomalski), Malinowski, Sapała, Mondek, Góra, Szczepański (84’ Łabojko)

Ruch Chorzów:
Bankov, Komarnicki, Hołownia, Markovic (63’ Sikora), Majewski, Urbańczyk, Kulejewski, Corbelini, Trojak (66’ Małkowski), Bogusz (73’ Walski), Kowalski

Widzów: 2579

Autor: A. Fliszczak