Zwycięstwo Rakowa, Ruch żegna się z pierwszą ligą

10 May 2018 21:32 w Aktualności

W środę 9 maja Częstochowski Raków podejmował na swoim terenie drużynę Ruchu Chorzów. Chorzowianie, aby utrzymać szansę na pozostanie w Nice 1 lidze musieli ten pojedynek wygrać.

Częstochowianie jednak wiedzieli czym dla ich kibiców jest pojedynek z Niebieskimi, dlatego również do tego pojedynku przystępowali niesamowicie zmobilizowani.
Ledwo się mecz rozpoczął, a podopieczni Marka Papszuna otworzyli wynik tego pojedynku. Stało się to po zamieszaniu w polu karnym Bankova które na bramkę zamienił Artem Rakhmanov. Czerwono ? Niebiescy po wyjściu na prowadzenie nie zamierzali odpuszczać. Co rusz pod bramką zawodników Dariusza Fornalaka tworzone były groźne akcje. Jedna z akcji, konkretnie ta przeprowadzona w 21 minucie gry zakończyła się potężnym uderzeniem Jose Embalo i podwyższeniem rezultatu na 2:0. Popularny Józek dał częstochowskim kibicom wiele powodów do radości w tym spotkaniu, jednak na pochwały zasługuje cały zespół Dumy Częstochowy. Gra toczyła się dalej, a Raków wciąż dominował. Pierwsza połowa gry zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem miejscowych.

W drugiej części pojedynku kibice zgromadzeni na L83 byli świadkami tylko jednego celnego trafienia. Pomimo tego, iż całe spotkanie w każdym jego fragmencie zdominowane było przez Raków to do siatki Mateusza Lisa trafił Mateusz Hołownia. Warta odnotowania w tej połowie była jeszcze dwójkowa akcja Embalo ? Formella, jednak uderzenie tego drugiego wylądowało na poprzeczce bramki niebieskich.

Po końcowym gwizdku sędziego Tomasza Marciniaka jedno było pewne. Czerwono ? Niebiescy dopisali do swojego dorobku kolejne 3 oczka i dalej pozostają w walce o jak najwyższą lokatę w tym sezonie. Ruch natomiast przy akompaniamencie piosenek wykonywanych przez naszych kibiców żegna się z grą na pierwszoligowych boiskach przynajmniej na rok, choć wszyscy wierzymy że na dłużej.