Niewykorzystane sytuacje się mszczą ? czyli porażka w Sosnowcu

14 April 2018 10:29 w Aktualności

W środę 11 kwietnia Częstochowski Raków udał się na zaległe spotkanie do Sosnowca, gdzie podejmowany był przez drużynę miejscowego Zagłębia.

Pierwsze minuty spotkania nie zapowiadały tego co miało się stać po ostatnim gwizdku sędziego. Od pierwszych minut gry to Raków nadawał ton spotkaniu. Doskonałą sytuację podopieczni Marka Papszuna mieli już w 8 minucie gry. Piotr Malinowski był powstrzymywany w polu karnym przez bramkarza miejscowych. Sędzia bez wahania wskazał na wapno, jednakże po konsultacji z sędzią liniowym swoją decyzję zmienił. Chwilę później ten sam zawodnik wypracował akcję Adamowi Czerkasowi, jednak został on uprzedzony przez gracza miejscowych. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić potwierdziło się to powiedzenie chwilę później. W 15 minucie strzał na bramkę zamienił Rzonca. Częstochowianie jednak nie cofnęli się i już w 20 minucie mogli doprowadzić do wyrównania. Dwukrotnie na bramkę Kudły strzelali Czerkas oraz Formella, jednak i tym razem bezskutecznie. Jak się okazało trzy minuty później te akcje również się zemściły. Po ładnej akcji zespołu z Zagłębia piłkę w siatce Szumskiego umieścił Martin Pribula. W końcówce pierwszej połowy gospodarze mogli podwyższyć wynik spotkania. Kontratak czterech na jednego ostatecznie dzięki interwencji Jakuba Łabojki spalił na panewce. Pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 2:0 dla Zagłębia.

Druga część spotkania to ustawiony taktycznie na swojej połowie zespół gospodarzy oraz próbujący coś zrobić Czerwono ? Niebiescy. Niestety nasze akcje były bezskuteczne. Pod koniec meczu szansę na honorowe trafienie miał Andrzej Niewulis, jednak jego strzał wylądował na słupku. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i z trzech punktów mogli się cieszyć gospodarze.