Strzelanina w Mielcu

7 April 2018 23:36 w Aktualności

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie 25 kolejki, w którym to Stal Mielec podejmowała na własnym obiekcie drużynę Częstochowskiego Rakowa.

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla miejscowych. Po jednej z akcji w 8 minucie drużynę Stali na prowadzenie wyprowadził Michał Janota. Po tym trafieniu drużyna z Mielca cofnęła się głęboko na swoją połowę, co uniemożliwiało stworzeniu zagrożenia pod ich bramką. Takie posunięcie taktyczne sprawdzało się aż do 38 minuty. Wtedy to nastały cztery minuty, które odmieniły losy spotkania. We wspomnianej 38 minucie gry przytomnie w polu karnym zachował się Dariusz Formella, który to pomimo ataków trzech obrońców wpakował piłkę do siatki gospodarzy. Cztery minuty później na pierwsze prowadzenie w tej rundzie nasz zespół wyprowadził Adam Czerkas. Akcję rozpoczął Mondek, który po świetnym rajdzie oddał soczysty strzał na bramkę Radosława Majeckiego. Bramkarz Stali wypluł piłkę wprost pod nogi Adama Czerkasa, który to takich prezentów nie zwykł marnować. Pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 2:1 dla Czerwono ? Niebieskich.

Ledwo dobrze dysponowany w dniu dzisiejszym sędzia Sebastian Jarzębak rozpoczął drugą część spotkani, a już na tablicy widniał wynik 3:1 dla Rakowa. Stało się to po bardzo sprytnie wykonanym rzucie rożnym. Do rogu podeszli Rafał Figiel oraz Dariusz Formella. Figo zagrał krótkie podanie do Dariusza, a ten dośrodkował futbolówkę do Adama Radwańskiego, który strzałem z woleja podwyższył prowadzenie Częstochowian. Dalsza część tej połowy była dość wyrównana. W 86 minucie Adam Czerkas we własnym polu karnym faulem powstrzymał zapędy Swędrowskiego. Sędzia bez wahania wskazał na wapno, które na bramkę zamienił Martin Dobrotka. Stal po tym trafieniu próbowała wyrównać stan dzisiejszego spotkania jednak już im się to nie udało. Raków Częstochowa zwyciężył w tym spotkaniu 3:2 czym zdobył pierwsze trzy punkty od 26 listopada ubiegłego roku.

7.04.2018, Mielec, godzina 17:45