Piątek na piątkę – sparingowo zamiast ligowo

3 March 2018 14:24 w Aktualności

W rozegranych w dniu wczorajszym test meczach Raków Częstochowa mierzył się z drużynami MKS Kluczbork oraz KS Skra Częstochowa.

Pierwotnie na dzień 2 marca planowany był powrót do zmagań ligowych, jednakże po prośbie Chojniczanki Chojnice mecz na ich obiekcie został przełożony. Nasi zawodnicy, jednak tego dnia nie próżnowali i postanowili rozegrać dwa test mecze. W pierwszej grze kontrolnej zmierzyli się z drużyną MKS Kluczbork. Wynik spotkania po rzucie karnym wykonywanym w 29 minucie otworzyli zawodnicy MKS-u, a konkretnie Deja. Później bramki strzelali już na szczęście tylko podopieczni Marka Papszuna. Chwile po rozpoczęciu drugiej połowy do notesu sędziego wpisał się Łukasz Góra. W 57 minucie gry częstochowianie przeprowadzili piękną akcję, w akcji tej sam na sam z bramkarzem wyszedł Mateusz Zachara, który celnym strzałem wyprowadził Raków na prowadzenie. Nie upłynęło dziesięć minut, a wynik na tablicy świetlnej uległ zmianie. Tym razem dwójkową akcją popisali się Czerkas i Kościelny. Czerki zagrywał, a Kamil bez problemów umieścił piłkę obok bezradnego bramkarza. Wynikiem 3:1 zakończył się ten pojedynek.

MKS Kluczbork – Raków Częstochowa
Wynik 1:3 (1:0)
Bramki: Deja (28’ k) – Góra (47’), Zachara (57’), Kościelny (67’)

Raków Częstochowa
Szumski – Kościelny, Niewulis, Góra, Oziębała, Formella, Radwański (68’ Sapała), Łabojko, Malinowski, Zachara (79’ Szczepański), Czerkas


Po paru godzinach na nasz zespół czekał kolejny ciężki rywal. Tym razem był nim lider trzeciej ligi Śląskiej, drużyna KS Skra. W pierwszej połowie derbowego spotkania kibice ujrzeli zaledwie jedno celne trafienie. Strzałem dającym prowadzenie naszej drużynie popisał się Embalo. To trafienie naszym zdaniem było mniej efektowne niż to którym w 75 minucie popisał się Krystian Wójcik. Krystian w tej akcji egzekwował rzut wolny. Jego strzał był na tyle mocny i precyzyjny, że ostatecznie wylądował w siatce Skrzaków. Skra w tym spotkaniu była w stanie odpowiedzieć naszym zawodnikom tylko raz. Stało się to w 87 minucie, kiedy to honorowym trafieniem popisał się Rogala. Po tym trafieniu sędzia zakończył spotkanie.

Skra Częstochowa – Raków Częstochowa
Wynik 1:2 (0:1)
Bramki: Rogala (87’) – Embalo (32’), Wójcik (75’)

Raków Częstochowa
Wichman – Krzyżak, Mesjasz, Budnicki, Mondek, Tomalski, Sapała (78’ Mizgała), Radwański (67’ Skibiński), Szczepański, Wójcik, Embalo