Raków – Olimpijec, zwycięstwem żegnamy Turcję

21 February 2018 17:32 w Aktualności

W niedzielę 18 lutego podopieczni M. Papszuna w ostatnim tureckim test meczu pokonali rosyjską drużynę z Niżni Nowogród 4:1.

Do 35 minuty spotkania Raków grał dość nerwowy futbol, co przełożyło się na brak sytuacji podbramkowych. W wymienionej wyżej minucie sytuacja się uspokoiła, a Czerwono ? Niebiescy wyszli na prowadzenie. Bramkową akcję z prawej strony zapoczątkował M. Zachara, który dograł piłkę do A. Czerkasa, a tego w nieprzepisowy sposób zatrzymali obrońcy. Sędzia bez wahania wskazał na ?wapno?. Piłkę na jedenastym metrze ustawił sobie Figiel, który w pięknym stylu otworzył wynik spotkania. W 43 minucie gry Częstochowianie prowadzili już 2:0. Tym razem dokładnym podaniem popisał się A. Radwański, który uruchomił Czerkiego, a ten nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce rywali. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa gry.

Po zmianie stron obie jedenastki jeszcze dobrze nie rozegrały akcji, a już mieliśmy 3:0. W 49 minucie pierwszą ze swoich dwóch bramek w tym spotkaniu zanotował J. Embalo. W tej akcji Józkowi asystował Oziębała. Dziewięć minut później za sprawą Radwańskiego i Embalo mieliśmy już 4:0. Drużyna Olimpijec (12 zespół rosyjskiej drugiej ligi) w tym spotkaniu zdołała strzelić honorową bramkę. Stało się to w 83 minucie, kiedy to po strzale z 11 metrów J. Jastrzębskiego pokonał D. Fomin.

Zawodnicy Rakowa podczas przepychanek w 88 minucie pokazali sobie, że mogą liczyć na siebie w każdej sytuacji. Niestety po ostrych ?dyskusjach? zawodników obu drużyn sędzia postanowił zakończyć spotkanie. Ostatecznie podopieczni M. Papszuna zwyciężyli w tym sparingu 4:1.