Raport z Limanowskiego

23 January 2018 18:55 w Aktualności

Drużyna Czerwono-Niebieskich do treningów powróciła wprawdzie 9 stycznia, jednak już sporo wcześniej dostaliśmy gwiazdkowy prezent w postaci niebylejakiego transferu. Do Częstochowy wraca Mateusz Zachara. Nowy napastnik w Rakowie, tego kibice życzyli sobie jakiegoś czasu, ale nikt chyba nie myślał że będzie to Zaki. Witamy w domu i życzymy wielu bramek!

Kolejne transfery też budzą nadzieję, białorusin Artem Rakhmanow, czy jeszcze nie zakontraktowany fin Teemu Penninkangas wydają się być poszukiwaniem alternatywy dla Tomasa Petraska, który przez kontuzję, początek rundy wiosennej ma raczej “z głowy”. Stawkę potencjalnych defensorów mogących zasilić Raków uzupełniają Adam Mójta z Piasta Gliwice i Kamil Pajnowski będący do niedawna w szerokiej kadrze Jagiellonii Białystok.
W pomocy mamy póki co trzy ubytki odeszli Tomasz Wróbel, Gracjan Kuśmierek i Przemysław Mizgała. Za nich w drugiej linii pojawił się w klubie Adam Radwański grający ostatnio w Widzewie Łódź. Priorytetem jednak na tą pozycję wydaje się pozyskanie z warszawskiej Legii Miłosza Szczepańskiego.
Ciekawie też na bramce. Trener Sikorski wydaje się chętnie by widział na tej pozycji Jakuba Szumskiego, na tą chwilę trzeciego bramkarza również warszawskiej Legii. Testowani też są inni zawodnicy jak Krzysztof Baran z Termaliki Nieciecza), czy Adrian Henger z Pogoni Szczecin. W pierwszym rozegranym sparingu z GKS Jastrzębie zagrał również wychowanek Rakowa Oskar Krzyżak, który dostał od trenera
Papszuna szansę na pokazanie się w pierwszej drużynie.

Sparing jak na razie zagraliśmy tylko jeden z w/w GKS Jastrzębie obyło się bez bramek z obydwu stron. Kolejna gra kontrolna w piątek 26 stycznia w czeskiej Karvinie z tamtejszym MFK.

Na początku tygodnia w klubie gościli również przedstawiciele PZPN, którzy oglądali obiekt pod kątem ewentualnych występów w ekstraklasie. Na razie o wynikach ich inspekcji nic nam nie wiadomo. Wiadomo jednak że budowa oświetlenia przy Limanowskiego weszła w kolejny etap. Właśnie z ziemi zaczęły wyrastać słupy które będą służyć do zamontowania jupiterów.

Kolejny raport za jakiś czas ;)

AVE!