X Ogólnopolska Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę

23 January 2018 18:49 w Aktualności

Hasło tegorocznego spotkania brzmiało „Dla niepodległej”, co jest nawiązaniem do przypadającej w 2018 roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Pielgrzymkę rozpoczęła msza święta w Kaplicy Matki Bożej. Podczas Eucharystii poświęcono sztandary oraz transparenty w barwach klubowych i patriotycznych. Ludzi było tak dużo, że nie zmieściliśmy się w Kaplicy, część kibiców mszę wysłuchało w sąsiedniej Bazylice. Podczas kazania główny organizator ks.Jarosław Wąsowicz, mówił m.in o przemianie jaka dokonała się w nas przez ostatnie dziesięciolecie.
Po mszy św. w Auli o. Kordeckiego rozpoczęły się spotkania z zaproszonymi gośćmi, wśród których byli historycy, dziennikarze, artyści i kombatanci.

Całość jak zawsze zakończyła jedyna chyba tego typu na świecie pozastadionowa oprawa. Na jasnogórskich wałach „ultrasi” różnych klubów zaprezentowali orła – pierwsze godło niepodległej Polski, na tle biało-czerwonym. Rozbłysły setki rac.

Na Pielgrzymce po za kilku tysiącami kibiców z przenajróżniejszych klubów, których było tak wiele, że nie ma nawet sensu próbować ich wymieniać na pielgrzymkę przybyły grupy Polaków z Wileńszczyzny, Białorusi, Ukrainy, kibice z Węgier, a także polscy kombatanci.