Matyjaszczyk – nie wstyd Ci za stadion Rakowa?

1 September 2017 11:28 w Aktualności

W ostatnich tygodniach dla całej Polski interesującej się piłką nożną stało się jasne, że stadion na którym swoje mecze rozgrywa Raków to skansen. Wstyd, to uczucie towarzyszyło chyba większości sympatyków Rakowa gdy dowiedzieliśmy się, że TV nie jest w stanie z przyczyn infrastrukturalnych przeprowadzić transmisji z meczu Raków – GieKSa. Ten wstyd być może będziemy wspominać kiedyś jako impuls który dał nam dodatkową motywację o to bym głośniej upomnieć się o NOWY STADION DLA RAKOWA!!!

Jeszcze bardziej motywują nas w działaniu transy od kibicowskiej braci skierowane w stronę Prezydenta naszego miasta. “Matyjaszczyk – nie wstyd Ci za stadion Rakowa?” pojawiło się na stadionach: Broni Radom, Chemika Kędzierzyn, Górnika Łęczna, Jezioraka Iława, Lechii Gdańsk, Łady Biłgoraj, Miedzi Legnica, Motoru Lublin, Odry Opole, Olimpii Grudziądz, Ostrovii Ostrów, Startu Namysłów, Śląska Wrocław, Stali Stalowa Wola, Unii Rędziny, Victorii Częstochowa, Videotonu Székesfehérvár, Wisły Sandomierz, Zagłębia Sosnowiec, Zawiszy Bydgoszcz i Znicza Kłobuck za co wszystkim przygotowującym te transy i rozumiejącym naszą sytuację ekipom w tym miejscu wielkie dzięki!

Zdjęcia transparentów obecnych na stadionach w całej Polsce

Reakcja na transparenty odbiła się szerokim echem, ale głównie w kibicowskiej Polsce i mediach. Niestety adresat pytania pozostaje głuchy, zachowując się jak struś który woli schować głowę w piasek zamiast zauważyć problem. Odbyła się również debata. Przyszli wszyscy zainteresowani, był architekt, brakło tylko najważniejszego – przedstawicieli decyzyjnych urzędników miejskich. Jedyna jak do tej pory reakcja frakcji rządzącej to rynsztokowy (czyli ciągle na swoim stałym równym poziomie) wpis w mediach społecznościowych byłego posła SLD, który nie wiadomo kim jest w mieście ale pozwala sobie w jego imieniu się wypowiadać. Panie Prezydencie faktycznie jest Pan tylko marionetką, którą m.in. ten Pan steruje jak mu się tylko zachce? Mamy nadzieję, że nie. Ma Pan jeszcze rok, na zmianę optyki i poważne podejście do tematu stadionu Rakowa. My broni nie złożymy i będziemy walczyć aż do skutku. Przez ten rok na pewno się wiele wydarzy, a my nie chcemy już słuchać bajeczek o braku funduszy i nie możności ich pozyskania. Na aquapark który będzie obciążał budżet potrafiliście znaleźć, to pomyślcie też jak sfinansować stadion. Że są na to inne możliwości niż 100% pokrycie z budżetu miasta można się było przekonać m.in. na debacie. No ale właśnie trzeba było tam być! Wybory blisko i wydaje się, że każdy z innych kandydatów na Prezydenta jest nam bardziej przychylny. Tak wiemy, że przed wyborami, każdy obiecuje. Ale jednak jeśli obecne władze nas ignorują, to trzeba po prostu zmiany. Walka trwa!

P.S. Pisząc ten tekst dotarła do nas informacja, że za zadanie pytania “Matyjaszczyk- nie wstyd Ci za stadion Rakowa?” na profilu Krzysztofa Matyjaszczyka w najbardziej znanym portalu społecznościowym lecą bany. Internauci zatem postanowili pokazać, że nas nie da się zagłuszyć zadając to pytanie na swoich tablicach, w ciągu kilku chwil zauważyliśmy ich co najmniej kilkadziesiąt. Piękna oddolna akcja Panie i Panowie! Cenzura to już była i nie chcemy jej powrotu towarzyszu.