Przypominamy o trwającej akcji “Paczka dla Bohatera”

17 March 2017 17:21 w Aktualności

Zachęcamy do włączenia się do kolejnej szlachetnej inicjatywy. Paczka dla Bohatera to ogólnopolska akcja mająca na celu zebranie produktów spożywczych i artykułów gospodarstwa domowego dla kombatantów, weteranów II wojny światowej oraz osób represjonowanych. Dla członków Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, Żołnierzy Wyklętych i innych.

Szczegóły dotyczące akcji w rozwinięciu niusa.


Inicjatywa otrzymała patronat m.in. Ministra Obrony Narodowej, Agencji Mienia Wojskowego, Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Oddział Szczecin oraz Instytutu Pamięci Narodowej.

Od 7 lat, co roku dołącza coraz więcej miast i wolontariuszy, już nie tylko z Polski, ale i z Anglii oraz Francji. Wdzięczni swoim Bohaterom Polacy, z całego świata przysyłają kartki ze świątecznymi życzeniami, które dołączane są do każdej paczki. Wielu z kombatantów żyje bardzo, bardzo skromnie, czasami na granicy ubóstwa. Taka pomoc z naszej strony jest dla nich niezmiernie ważna i potrzebna.
? ?


Zbiórka darów planowana jest w okresie od 1 marca do 8 kwietnia.

Zbierana jest:

?żywność trwała (soki, herbata, kawa, makarony, ryż, dżemy, konserwy mięsne, rybne, olej)
?witaminy, syropy, środki opatrunkowe
?środki czystości (pasta do zębów, proszek do prania, płyny do kąpieli, płyny do płukania, płyny do mycia podłóg, ściereczki, szampony, balsamy wszystko co potrzebne do higieny i sprzątania mieszkania)
?koce, pościel, piżamy, ciepłe kapcie
?wszystko co chcecie przekazać Bohaterom :-)


Pomyślcie co potrzebowaliby Wasi Dziadkowie i dołączcie się do akcji i koniecznie zaproście znajomych, akcja ogólnopolska więc każdy znajdzie miejsce dostarczenia darów :-)

Miejsca gdzie możecie zostawiać rzeczy będą dodawane na bieżąco, póki co – kilka już zaprzyjaźnionych i znanych miejsc w Częstochowie:

A Nóż Widelec
ARCZI Pizzeria&Restauracja
F.H Salon Sportowy
Rakowski Klub Mieszkańca
Sklep Medalik, ul.Berka Joselewicza 5, (Poniedziałek/Wtorek/Środa/Czwartek/Piątek,g. 15-17)
Sklep FighterShop, Wały Dwernickiego 11 lok.23 (CBC Biznes Centrum),(Poniedziałek – Piątek g. 9-17, Sobota 10-14)

Rzeczy można również przynosić na mecze Rakowa na stoisko z gadżetami.

Zachęcamy do uczestnictwa w akcji.