Trzy punkty na inaguracje

13 March 2011 08:13 w Aktualności

Tak jest! Po pięknej bramce i bardzo dobrym spotkaniu w wykonaniu naszych zawodników Czerwono-Niebiescy przywieźli z Torunia komplet punktów, wygrywając 1:0. W 30 minucie rzut wolny na bramkę zamienił Maciej Gajos. Częstochowianie przez całe spotkanie kontrolowali grę i pierwsze wiosenne spotkanie wygrali w pełni zasłużenie.

Od pierwszego gwizdka spotkanie było wyrównane z lekkim wskazaniem na gospodarzy, Elanowcy lepiej radzili sobie w początkowych fragmentach gry na ciężkiej murawie mimo to defensywa Rakowa nie pozwalała na zbyt wiele rywalom. W 30 minucie meczu do rzutu wolnego ustawionego obok linii bocznej podszedł Maciej Gajos wydawać by się mogło, że jedynym logicznym rozwiązaniem mogło być dośrodkowanie, ale nie dla “Gajowego”, który fantastycznym strzałem umieścił piłkę w okienku bramki Kryszaka. Kolejne minuty pierwszej połowy zdominował Raków, jednak wyniku do przerwy zmienić się nie udało.

Druga odsłona rozpoczęła się od dwóch groźnych ataków Częstochowian, ale bez większego efektu. Raków w drugiej połowie grał bardzo mądrze taktycznie i spokojnie kontrolował przebieg gry na boisku. W 65 minucie jedyna sytuacje do zdobycia bramki miała Elana, ale ładną interwencją popisał się Maciej Szramowiat. Na ostatnie 10 minut meczu na boisku pojawił się Artur Lenartowski i to on mógł podwyższyć wynik meczu na 2:0 jednak w sytuacji sam na sam “Kaka” przestrzelił.

Podsumowując, gra Rakowa na pewno mogła się podobać, sporo kombinacyjnych akcji oraz mądra taktyczna gra dała pewne zwycięstwo na trudnym terenie w Toruniu, Elana po raz pierwszy w tym sezonie przegrała na swoim obiekcie. Oby tak do czerwca!

Toruń, 12 marca 2011 ? godz. 13:00

ELANA TORUŃ ? RAKÓW 0:1 (0:1)
0:1 Gajos (30, z rzutu wolnego)

SĘDZIOWAŁ: Mariusz Korzeb (Warszawa). WIDZÓW: 1000.

ELANA: Kryszak ? Wróbel, Zaremski, Sobolewski, Młodzieniak ? Więckowski (76. Nowasielski), Grube (72. Gul), Zamara (46. Kłos), Patora ? Mania, Iheanacho (30. Sikora).

RAKÓW: Szramowiat ? Mastalerz, Górecki, Hyra, P. Kowalczyk ? Ogłaza ? Nocuń (63. Witczyk), Kmieć (82. Lenartowski), Ceglarz (73. Ł. Kowalczyk), Gajos ? Brondel (87. A. Świerk).